Jak Dlouho Sedí Korela na Vejcích?

jak dlouho sedi korela na vejcich

Když adoptujete pár krásných přátelských ptáků, musíte být ochotni je chovat. Samozřejmě to vyžaduje určité úsilí. Ale když se staráte o své krásné mazlíčky, chcete maximalizovat jejich zdraví. Jak dlouho trvá, než se vylíhne korela? Samice korely kladou vajíčka, ale ne ze všech se stanou kuřátka. Co musíte udělat, aby byl chov úspěšný? Ujistěte se, že vaši blízcí jsou sexuálně zralí a zdraví. Pár andulek by měl být kompatibilní. Podpořte stavbu hnízd vytvořením příznivých podmínek. Je třeba zvážit několik faktorů. Pojďme si je podrobně probrat.

Kolikrát ročně korely kladou vajíčka?

Malí australští papoušci žijí ve volné přírodě, produkují pouze 1-2 snůšky ročně. To se obvykle děje na jaře a na podzim, po vydatných deštích. Ptáci si tak mohou sami zajistit dostatek potravy pro svá kuřata. Korely jsou monogamní chovatelé: pečlivě si vybírají své partnery a vytvářejí šíleně silné vazby. V zajetí jsou schopni snášet vejce po celý rok. Takže dejte pár ptáků do své nejlepší klece pro korely. Vybavte ho pohodlnou hnízdní budkou. Výběr chovatelského partnera pro vašeho prvního ptáka je obtížný úkol. Nuceně páření korely mohou být méně plodné než volně žijící ptáci. Jednoduše řečeno: Vaše reprodukční aktivita by se mohla snížit. To může ovlivnit vaše:

 • kontrola hnízda;
 • kladení vajec;
 • poklop;
 • dokončení tvorby skořápky;
 • plodnost.

Pokud není k dispozici hnízdní budka, mohou korely klást vejce na podlahu. Co byste měli dát na dno ptačí klece? Zajistěte měkký materiál na hnízdění, např. borové hobliny nebo drcený papír. Při kontrole hnízda tvoří páry kohoutů hnízdní skořápky. V zajetí to může trvat déle.

Speciální potřeby chovu korely

special cockatiel breeding needs

Snášejí samice vašich domácích ptáků v zimě vejce? V mírném a teplém podnebí podobném australskému se to zdá být možné. Omezená strava to však neumožňuje. V New Yorku jsou chladné a vlhké zimy nepříznivé. Nejpříznivější jsou jarní a letní měsíce. Když venku není cihla, je snazší vyhnout se průvanu. Moji milí opeření přátelé milují jaro. Při východu slunce začnou vesele cvrlikat a pískat. Dochází u nich k hormonálním změnám a jsou připraveni se rozmnožovat. Nyní je obzvláště potřebují:

 • hojnost slunečního světla;
 • teplo;
 • zdravá a vyvážená strava;
 • pohodlné podmínky pro hnízdění.

Kdy línat Korely? Může se konat 2-3krát ročně. To platí i pro snášení vajec. Mezitím je jaro nejzodpovědnějším obdobím. Nyní vaši milovaní ptáci potřebují správnou stravu. Měla by být bohatá na bílkoviny a vitamíny. V ideálních podmínkách mohou papoušci snášet 2 snůšky vajec ročně. Myslím si však, že to není zdravé. Moje dvě samičky kokrháčů, Loki a Sweetie, mají potomky pouze na jaře.

Jak poznáte, že se vejce korely brzy vylíhne?

Sociální kontakty jsou nesmírně důležité. Naštěstí jsou oba páry mých rozkošných domácích ptáků přátelské. Vypadá to, jako by se ve zverimexu rozhodli jeden pro druhého. Vzájemně si tak vytvořili silná pouta. Moji rozkošní korely se starají o své partnery, pečují o ně a baví je. Na jaře Nigel a Yo-Yo předvádějí pářící tance. Netrvá dlouho a prohlédnou si hnízdní budky. V nové kleci to může trvat až 2 týdny. Asi 10-14 dní po páření začnou samičky korely snášet vajíčka. Snůška může obsahovat 4-6 nenarozených mláďat. Je dovoleno dotýkat se kohoutích vajec? I když samice o vajíčka nejeví zájem, neměli byste je odstraňovat. To může vést ke stresu a nebezpečným zdravotním problémům. Zkuste zkontrolovat plodnost vajíček přibližně za 10 dní nebo těsně před jejich vylíhnutím. Když se podíváte skrz vajíčka, měli byste vidět krevní žíly. To může vyžadovat speciální vybavení. To znamená, že brzy uslyšíte pípání mláďat. Během 24-36 hodin prorazí skořápku.

why do cockatiels not sit on their eggs

Proč korely nesedí na vejcích?

Obvykle to nedělají, dokud nemají 3-4 vejce k vylíhnutí. Obvykle v noci na vejcích sedí samice korely. Přes den ji nahrazuje samec. Obvykle s ní samec sdílí inkubační povinnosti. Může:

 • strávit několik hodin/den v budce;
 • sedět poblíž a bránit svou rodinu;
 • nakrmit svého starostlivého partnera.

Oba ptáci potřebují několik hodin na koupání, jídlo a pití. Měli by roztáhnout křídla. Vaše nejlepší hračka korely zabaví vaše mazlíčky. Při hře s bavlněnými provazy, houpačkami nebo žebříky korely odpočívají. Samozřejmě, že lesklé nebo cinkající předměty jsou v dnešní době nevhodné. Hřady a kousky nebo bloky žvýkačky jsou vždy užitečné. Samice korely mohou být v období rozmnožování agresivní. Aby bránila své hnízdo, Loki mává křídly, vydává syčící zvuky a křičí. To se stává, jen když mě navštíví přátelé. Nepřibližují se ke kleci. Pokud tedy korely někdo vyruší, může nechat jejich oplozená vajíčka na pokoji.

Jak dlouho sedí korela na vejcích?

Páření korely není snadné: může se stát šíleně náročným úkolem. Ne všichni korely se páří. Svobodná volba partnera je důležitá. Ve volné přírodě si takto může pár kakaduů vytvořit stabilní pouto. Dokonce i létající krysy, které jsou pouličními holuby, se páří po celý život. V takovém případě se zvyšuje pravděpodobnost, že se z nich stanou starostliví rodiče nebo dobří chovatelé. Svou roli hrají také podmínky prostředí. Mohou zlepšit nebo zhoršit reprodukční aktivitu ptáků.

FaktorVe volné příroděV zajetí
Spoje/rok 1-2 2-3
Vejce ve snůšce 4-7 6-8
Kontrola hnízd, dny 7-1010-14
Inkubační doba, dny 19-20 18-21

Jak velká by měla být klec pro korelu? Pár dospělých ptáků potřebuje nejméně 20*20*50 cm prostoru. Je vyžadována hnízdní budka o minimální velikosti 12″ * 12″. Ve volné přírodě si kohoutci staví hnízda na stromech. Jsou duté až 6 stop nad zemí. Proto je výhodnější větší chovná klec. To platí i pro hnízdní budku. Měla by mít třícentimetrový otvor a 1-2 cm měkkého materiálu na dně.

Podtrženo, sečteno

Období rozmnožování není pro vaše opeřené přátele snadné. Korely samci i samice se mohou cítit slabí a vyčerpaní. Bránit hnízdo a sedět na vejcích je šíleně vyčerpávající úkol. Navíc ptáci na jaře obvykle pelichají. Snažte se proto podpořit své milované domácí mazlíčky. Poskytněte jim zdravou a pestrou stravu. Důležitá je vyvážená strava. Korely také potřebují příjemné podmínky pro rozmnožování. Prostorná klec s pěkným hnízdním boxem jim poskytne pocit bezpečí. Tak budou všichni vaši dospělí i mladí koreli zdraví a spokojení.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA