Jak se páří korela?

jak se páří korela
Jak probíhá páření Corella: Funkce a tipy

Corella (lat. Corallus) jsou dlouhoocasí hadi žijící na stromech, kteří jsou považováni za oblíbené adepty jespáků Boasových. Vyskytují se v amerických deštných pralesích od střední po Jižní Ameriku, kde žijí na stromech a živí se ptáky a myšmi. Páření v kohoutcích je zajímavý proces, který probíhá každoročně a poněkud se liší od ostatních druhů hadů. Můžete si prohlédnout některé jeho charakteristiky a tipy.

Zvláštnosti kohoutích párů

Corelly-jsou jedni z mála hadů, kteří se mohou odrážet od větví, a tato zkušenost má možnost hrát důležitou roli při páření. Páření zahrnuje teritoriální boj mezi dvěma samci, kteří skáčou do výšky, zpívají krky, oponují si a předvádějí patřičný pokus o sympatickou samici. Když nastane okamžik páření, pár hadů se integruje celé hodiny i kryje.

Během páření nejsou samci po několik hodin schopni přijímat potravu, protože k sobě tisknou propletená těla samic a zaklesnou čelisti do sebe. To je důležitý bod, který je třeba vzít v úvahu při udržování kohoutů v rodině a výběru fází páření.

Páření Corella: vlastnosti a tipy

Corelly jsou krásní, inteligentní ptáci, kteří ke svým partnerům cítí zvláštní pozornost. Páření se může lišit mezi samcem a samicí. V některých případech mají možnost se dlouho poznávat a někdy se páří hned při prvním setkání. Vše závisí na individualitě a struktuře každého ptáka.

Jednou z nejdůležitějších charakteristik kokrháčích párů je, že jejich obchod je budován s velkou pečlivostí. Vzájemně se poznávají, pomalu si na sebe zvykají a pak si začnou věnovat pozornost. Pokud máte zájem o vlastního kokřího společníka, nepřerušujte seznamovací proces.

  • Všímejte si věku zvířat – samci by měli být nejméně 1 rok staří a samice nejméně 8 měsíců.
  • Je důležité, aby bylo o pár dobře postaráno. Měli by mít dobrou hygienu a kvalitní stůl. Postarejte se o své vlastní ptáky.
  • Dopřejte jim dostatek prostoru pro páření. Kohoutek je obrovský pták a potřebuje pohodlné místo.
  • Umístěte klece blízko sebe, aby se ptáci poznali a zvykli si na sebe. Může to také vytvořit důvěru mezi ptáky.

Jakmile začne kokrhel stavět, může být zapotřebí hnízdní průzkumník. Neschopnost vyrobit seno nebo trávu je výborným materiálem pro období prodeje vajec. Zelenina postaví hnízda, která se pak budou rozmnožovat.

Informace o De Corella

Corelly jsou papoušci z čeledi papouškovitých. Jsou oblíbené pro své krásné peří a schopnost potit se. Obvykle žijí v rodinách a dají se poměrně snadno ochočit.

Corelly dosahují délky až 30 cm a mají možnost dosáhnout hmotnosti 80-120 gramů. Živí se ovocem, zeleninou, zrním a semeny. Provozují také vodní aktivity a rády je provozují.

Průměrná délka života corelly v zajetí je 15-20 let, ve volné přírodě až 30 let.

Popis kohouta a pářící charakteristiky

Corelly jsou krásní, rozumní a společenští ptáci. Obvykle žijí v malých párech nebo samostatně. Kohouti se páří v období rozmnožování, což je v Austrálii obvykle období dešťů.

Zvláštní vlastností kokolek je, že jsou monogamní. Kohouti se nepáří s nikým jiným, vždy se páří s partnerem. Páření probíhá obvyklou technikou, kdy samec přijde k samici a vykáže ji.

Samice kohoutů jsou připraveny k páření, když dosáhnou 9 až 12 měsíců, samec po 12 měsících. Před pářením dávají najevo své odhodlání k páření různými příznaky, jako je lehké líbání, krmení, zpěv a tanec. Po páření začnou samice stavět hnízda a začnou snášet vejce.

  1. Corelly mají všechny příležitosti k projevům tohoto zvyku po dobu více než 15 let.
  2. Samice mají možnost snést 4-8 vajec na jednu snůšku.
  3. Vylíhnutí vajec a vylíhnutí mláďat trvá 20-30 dní.

Párování korela je tedy zvláštní a poměrně zajímavý proces, který probíhá v Austrálii v období dešťů. Tito monogamní ptáci rádi existují a rozmnožují se v párech, projevují oddanost kamarádovi-kamarádce a stávají se celoživotními zvyky a poctivou hrou.

Chov korela

Stejně jako všichni ptáci mají i korela své jedinečné metody chovu. Velmi důležité je najít vhodného partnera, se kterým se samec a samice mohou bezpečně pářit.

K páření dochází kdykoli během roku, obvykle na jaře. Během páření začíná samec projevovat zájem o samici. Škrábe ji v peří, pohybuje křídly a mrská křídly. Pokud samice stále projevuje pozornost, začne si pár spolu hrát, mávat křídly a poskakovat jeden přes druhého.

Neměli bychom si však představovat, že k páření dochází ihned poté. Ještě několik dní se setkávají, přičemž se sbližují a vytvářejí spolu spolek.

Pak dojde k páření; oba zelení jsou blízko sebe, mávají křídly a pohybují nohama. Hnízda s vajíčky se staví v domech, hnízdních budkách nebo jiných vhodných prostorách. Hnízda jsou obvykle vyrobena z trávy, peří nebo jiného skládaného materiálu.

Poté, co samice snese vejce, začne je hnízdit a pracuje na nich asi tři měsíce. Během této doby se jí samec stará o životně důležitou potravu a chrání ji před predátory. Po vypuštění mláďat se o ně oba strážci starají a krmí je, dokud nejsou mláďata připravena na samostatný život.

Příprava na páření: Výběr páru pro páření

– Hříbě musí být pro páření vzhůru, hladové a plné energie.

– Krytí mohou provádět pouze dospělá zvířata stará nejméně jeden rok.

– Nespřehánějte zvířata různých krevních linií, aby nedošlo ke křížení.

Podmínky ustájení

– Před krytím zajistěte dokonalé podmínky ustájení, včetně vynikající krmné dávky, čistých klecí a zázemí pro hru a zábavu.

– Teplo v budově musí být nejméně 24 stupňů Celsia. Vlhkost vzduchu musí být 60-70 %. Není povolen průvan ani teplotní výkyvy.

– Před krytím musí být zvířata vyšetřena veterinárním lékařem, aby se vyloučily infekce nebo nemoci.

Provádění krytí

– Vhodným místem pro krytí je chráněný prostor.

– Dohlížejte na pářící se zvířata a buďte připraveni na útoky partnera nebo jiné neočekávané chování.

– Páření několikrát opakujte, abyste zvýšili pravděpodobnost březosti a ne něčeho jiného. Po každém páření si odpočiňte.

Vyberte si toho nejlepšího samce!

Při výběru samce zohledněte genetickou shodu a zdravotní stav. Je vhodné vybrat takového, který dosáhl pohlavní dospělosti a je bez genetických onemocnění.

Je důležité zvážit genetický fond kohoutků v populaci, aby nedocházelo ke křížení mezi blízce příbuznými zvířaty. Křížení sourozenců nebo blízkých příbuzných se nedoporučuje.

Při výběru samic je třeba ověřit jejich reprodukční potenciál. Nevybírejte samice, které mají problémy s třením nebo snášením vajec. Měla by se také zohlednit individuální velikost a měly by se vybírat páry podobné velikosti.

Stanovení kritérií pro páření

Světelné podmínky. Úspěšné páření kohoutů vyžaduje repliku klimatických a světelných fází. Hlavní podmínkou je světelný režim. Jako referenční bod lze uvést, že kohouti vyžadují 12 až 14 hodin světla a 10 až 12 hodin tmy. Pokud takový režim nemůže zaručit, lze použít systém osvětlení pro zvířata nebo lampu.

Teplota. Aby bylo zajištěno úspěšné páření, měla by být zvířata chována při příjemné teplotě 24 až 28 stupňů Celsia. Pokud je příliš chladno nebo příliš horko, zvířata se nepáří. Je důležité zajistit prostředí bez průvanu a se stálou teplotou.

Dostatečný prostor. Zvířata musí mít dostatek prostoru, aby si mohla volně vybírat partnery. Nádrž o objemu alespoň 100 litrů vytvoří ideální prostor pro páření. V opačném případě mohou být zvířata nervózní a váhat s pářením.

Síla. Před pářením se ujistěte, že je k dispozici správný plán krmení. Krmte 3-4 dny před pářením. Krmte prasata pestrou a vydatnou stravou, abyste jim zajistili dostatečný příjem vitamínů a minerálních látek.

Čistota. Zajistěte čistotu zvířat, aby se cítila pohodlně a klidně pro úspěšnou reprodukční sezónu.

Chování kohoutků během páření

Změna zbarvení: Během páření samci a samice kohoutků mění barvu svého peří, které se stává barevnějším a naznačuje reprodukční zralost.

Rituální chování: Sýkory se chovají demonstrativně, aby přilákaly své partnery. Vydávají charakteristické zvuky, řídí se jedinečným způsobem a mají všechny možnosti ukázat svou krásu.

Zvýšená chuť k jídlu: Sýkory kohouty potřebují více potravy, aby si udržely energii během páření.

Agresivní chování: V některých případech mohou kohoutci projevovat hněv vůči svým partnerům. Pokud se to partnerovi nelíbí, hněv se ještě zvýší. Proto je důležité nenechávat je bez dozoru.

Důležitost správné výživy

Dobrá výživa je pro úspěšné a kvalitní spojení nezbytná. Jídelníček zvířat musí být vyvážený a pestrý.

Strava samic musí být co nejkvalitnější Strava samic musí být co nejkvalitnější, protože na ní závisí blaho jejich budoucích potomků. Jídelníček musí obsahovat jak ovoce a zeleninu, tak i zelené rostliny.

Ke zvýšení reprodukční energie a pozornosti lze poskytnout vitamíny a doplňky stravy.

S množstvím krmiva to však nepřehánějte, protože příliš mnoho krmiva může negativně ovlivnit pohodu ptáků a vést k nadváze.

Pokud máte otázky ohledně kvality a vyváženosti jídelníčku, obraťte se na výživového poradce a poradkyni, kteří vám pomohou sestavit správný jídelníček pro vašeho ptáka.

Řešení pohlaví pro mláďata Corellia

Při určování pohlaví mláděte Corellia je třeba mít na paměti mnoho věcí.

Barva peří. Podle barvy peří mladých korel před pohlavní dospělostí lze určit pohlaví. Samci mají na hrudi barevné načervenalé nebo modré skvrny, zatímco samice nemají skvrny žádné nebo jen nejasně viditelné.

Tvar zobáku. Dospělí korela mají mohutnější a obrovské nosy než samice. U mladých absolutně malých ptáků může tvar zobáku odpovídat, ale již 6 až 8 měsíců může vést k tvaru zobáku.

Chování a způsoby chování. Samičky korela jsou často odměřenější a mohou být milejší, zatímco samci mohou být hravější a chovat se intenzivněji.

Znalost těchto aspektů může doslova určit rod mladého korela. Je důležité mít na paměti, že pohlaví se určuje až po 6 měsících, pokud je pták již plně vybarvený.

Charakteristiky zdravých mláďat

Pokud se kokrháčovi podaří s Paartem uspět, vyprodukuje potomstvo, které bude obsahovat jemu vlastní charakteristiky

  1. Zdraví: Zdravé potomstvo musí být nejdůležitější hodnotou. Zdraví potomci mají větší šanci přežít a pokračovat v rodině.
  2. Barva: Pokud si myslíte, že barva je důležitá, je dobré vědět, že barva závisí na genetických faktorech a je obtížné ji při páření ovlivnit.
  3. Velikost a proporce: Zdravé potomstvo by mělo mít velikost odpovídající věku ve srovnání s ostatními jedinci stejného věku a pohlaví. Tyto proporce by měly odpovídat příslušným obecně uznávaným normám.

Otázka a odpověď:

Otázka: Jak často je třeba kohouty přikrývat?

ODPOVĚĎ: JAK DLOUHO JE TŘEBA PTÁKY CHOVAT? Optimální frekvence je jednou ročně. Nejlepší je, pokud jsou kohouti dospělí a zdraví.

Otázka: Mohu při páření kombinovat různé druhy korela?

ODPOVĚĎ: Pokud je to možné, můžeme kohouty chovat i jinak: Ne, neriskujte a kombinujte pouze jeden druh. Zachováte tak čistotu plemene a vyhnete se problémům týkajícím se zdraví potomků.

Otázka: Jaký je váš názor na kokršpaněly? Jak najdu partnera pro svého korela?

Odpověď: Jak mohu pomoci kokršpanělovi? Měli byste hledat homosexuála stejného vzhledu, přibližně stejného věku, zdravého a vitálního. Nejlepším doporučením je najít a kontaktovat chovatele.

Otázka: Jak připravit kokrháče na páření a jak o něj pečovat?

Odpověď: Důležité je zajistit zdravé prostředí, pohodlný životní prostor a dostatek času na načerpání energie. V období páření byste měli pozorovat chování komárů a zajistit jim soukromí. Po páření můžete samce umístit do samostatné voliéry, kde mu poskytnete další krmení.

Otázka: Jaký je stav komárů? Jak mohu před pářením rozlišit samce a samici papouška?

Odpověď: Jak se dají samci a samice chovat? Samci a samice papoušků mají různě zbarvené peří. Hlava samce je jasně modrá a hlava samice je šedavá. Samci mají také větší zobák než samice. Nejsprávnějším způsobem je však provést u ptáka genetický test.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA