Korela a Rosely: rozdíly a základní výhody

Pokud chováte ptáka poprvé, měli byste rozhodně zvážit, jaký druh papouška si vyberete. Mám 4 kakadu a miluji ptáky. Snažím se jim věnovat, věnuji jim každý den čas a studuji jejich individuální temperament, chování a preference. Je však korely inteligentnější, mírnější nebo klidnější než rosely? Existují rozdíly v prostředí, potravě a podmínkách chovu? Potřebují kokrháči více prostoru, než obvykle nabízí klec pro kokrháče? Podívejme se na to.

korela a rosely

Co je to papoušek?

Papoušek je středně velký nebo malý papoušek s dlouhým ocasem, obvykle zelenohnědě zbarvený a s pravděpodobně červenou nebo oranžovou skvrnou na břiše. Toto jméno je způsobeno kuželovitým ocasem, který mají všichni papoušci. Podle Wikipedie termín „conure“ původně použil australský ornitolog Joseph Forshaw, zatímco vědci všechny druhy papoušků tohoto typu označují jako andulky. Tito ptáci jsou papoušci „Nového světa“; pocházejí ze střední nebo jižní Brazílie, Mexika nebo Brazílie, Argentiny nebo Bolívie. Existuje několik druhů papoušků, které se liší velikostí a zbarvením. Základní druhy jsou:

  • Aratinga;
  • Pyrrhura;
  • Nanday;
  • Karolina Conure.

what is a conure parrotPapoušek zelený, zvaný „Pyrrhura molinae“, je malý, až 10 cm dlouhý a v podstatě zelený, s černou, hnědou nebo šedou korunkou. Tito papoušci se obvykle dožívají 20-30 let a jsou klidnější než ostatní druhy papoušků. Papoušek zelenolící je naopak zábavnější a akrobatičtější, potřebuje hodně pozornosti, je milý a hravý, ale v kleci se cítí bezpečně. Papoušci sluneční jsou svými potřebami a povahou dosti podobní papouškům zelenolícím, liší se pouze barevným opeřením. Naproti tomu papoušci modrokorunní jsou středně velcí ptáci (až 14,5 cm dlouzí), upovídaní, zábavní, přítulní, přátelští, méně kousaví než ostatní papoušci, ale někdy příliš hluční.

Jsou andulky dobrými domácími mazlíčky?

Obecně jsou rosely přátelští ptáci, hraví a společenští. Obecně dávají přednost pobytu v kleci, ale potřebují více každodenní pozornosti než korely. Ptáci jsou zábavní, aktivní a upovídaní a potřebují výcvik a socializaci. Co se týče péče, chov rosely je poměrně snadný. Stejně jako naši milovaní korely potřebují tito ptáci k pití a koupání čerstvou vodu v mělké nádobě. Protože však ptáci nepocházejí ze suchých oblastí, stačí vodu měnit denně. Strava papoušků je velmi podobná stravě andulek a skládá se z granulí (60-70 %), čerstvé nebo sušené zeleniny, ovoce, zeleně a semen. Avokádo, kofein, alkohol, sůl a cukr, stejně jako velká semena ovoce jsou toxické a pro papoušky se nedoporučují. Rozměry klece závisí na velikosti papouška, ale měla by mít rozměry alespoň 18″ * 22″ * 24″. Velký výběr Klikněte zde!

Korela a Rosely: jaký je mezi nimi rozdíl?

types of cockatiels birds

Korela a papoušek zelenolící jsou samozřejmě oba druhy papoušků, které jsou si velmi podobné chováním, velikostí i potřebami. Domácí mazlíčci obvykle hodně pískají a vnášejí do vašeho každodenního života trochu radosti. Zatímco papoušci se obvykle chovají trochu jinak, a sice:

  • trochu hlasitěji;
  • hravější;
  • temperamentní;
  • vášnivé;
  • interaktivní.

types of conures birdsStále dokážou být destruktivní a žvýkat téměř vše v místnosti, nebo se mohou někoho nebo něčeho bát a zůstat v kleci. Dokáže vás rozesmát létáním po místnosti nebo přelézáním předmětů. Váš milovaný mazlíček potřebuje každý den alespoň hodinu vaší pozornosti a komunikace. Jinak se pták může nudit, být neaktivní nebo dokonce agresivní a podrážděný. Mezitím, pokud uslyšíte volání korely (dost hlasité, hlučné a nepříjemné), vězte, že váš milovaný mazlíček může mít hlad, žízeň nebo se snaží dostat z klece, aby si mohl trochu zalítat nebo si hrát.

Umí sluneční papoušci mluvit?

conures talking abilitiesHlavní výhodou chovu korel doma je jejich schopnost mluvit, opakovat některé výrazy a fráze, což může být velmi vtipné a zábavné. Papoušek modrokorunný, který mluví jasně, je častější než papoušek zelenolící. Korely se však ne vždy naučí mluvit nebo napodobovat lidskou řeč. Některé triky se mohou naučit, ale učení trvá dlouho a je poněkud obtížné, protože vyžaduje hodně úsilí a několik opakování.
Korely jsou ideální pro začátečníky, protože jsou upovídané, mazlivé a přátelské. Tréninkem můžete také zlepšit individuální chování vašeho mazlíčka. Obecně však platí, že korely jsou barevné, na pohled krásné, vtipné, ale zároveň poněkud hloupé a ne příliš snadné na výcvik. Navíc jsou obvykle přitahováni pouze k jednomu majiteli a sotva tolerují ostatní lidi. Své oblíbené mazlíčky jsem proto vybíral podle inteligence a přívětivosti švábů. Tito ptáčci jsou příjemnější, snáze se cvičí, jsou klidnější, mírnější a společenštější, přijímají nové lidi včetně dětí a další domácí mazlíčky. Oceňuji proto chování mých korel a děkuji mému milovanému Nigelovi a Lokimu, Sweety a Yo-Yo za spoustu zábavy a skvělý herní zážitek.

Zajímavé video: Papoušci a andulky společně

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA