Poznávají korely své majitele? Jaké je korela chov?

korela chov

Měli jste v poslední době pár andulek? Jste šťastný člověk. Tito mazlíčci se stanou vašimi tlustými a tenkými opeřenými přáteli. Společenští, inteligentní a přítulní, korely jsou hravé a aktivní. Přemýšlíte o tom, že byste si poprvé adoptovali ptáčka jako domácího mazlíčka? Vyberte si tyto středně velké papoušky jako společníky. Poznávají korely své majitele? Jaké je korela chov? Velmi dobře znají své pečovatele a jsou na ně navázáni. Rozlišují zvuk vašich kroků a reagují na váš hlas. Dobře si tedy rozmyslete, zda jste připraveni stát se odpovědným vlastníkem. Tito milí mazlíčci vám přinášejí spoustu radosti. Ale také pravidelně vyžadují vaši pozornost.

Spojují korely se svými majiteli?

Když se o své opeřené přátele staráte, ocení to. Své miláčky krmíte, koupete a hrajete si s nimi. Tímto způsobem se k vám kokršpanělé budou chovat jemně a přátelsky. Pokud je budete denně cvičit, můžete tyto inteligentní ptáky snadno ochočit. Neměli byste je však nechávat celý den o samotě.

Nejlepší hračky pro korely pomohou vašim ptákům cítit se pohodlněji, když jste mimo domov. Umožňují vašim opeřeným přátelům cvičit, šplhat a hrát si na houpačce. Potřebují však také mnoho hodin vaší pozornosti.

Druhy papouškůHodiny interakce páru ptákůHodiny individuální interakce BirdMax. Délka pobytu o samotě, h
Cockatiel 1-22-35-6
Papoušek sluneční 11-27-8
Papoušek/Budgie 0.5-11-2 12
Macaw 2-33-44-5

Všichni papoušci jsou samozřejmě společenští. Potřebují každodenní interakci. Malí ptáci, jako jsou andulky, jsou však samostatnější. Je obtížnější je zkrotit a vycvičit, ale sami se cítí docela dobře. Velcí papoušci, jako jsou ara, by mohli šíleně hlasitě křičet, když jsou jejich majitelé v práci.

Budou si mě ptáci pamatovat, když budu rok pryč?

Jejich léta přátelství mohla skončit. Mám podezření, že tě budou jen grilovat a chvíli ti koukat do obličeje. Neopustí klec, aby vás pozdravili a posadili se vám na rameno. Šťastní, zdraví ptáci k vám budou přátelští, ale nebudou se tulit. Tímto způsobem můžete ztratit náklonnost svých opeřených přátel. Co vás může donutit opustit klec? Korely jsou stejně inteligentní a společenské jako psi nebo kočky. V dobrých podmínkách mohou vaši milí ptáčci žít poměrně dlouho. Jak dlouho žijí korely? Ve volné přírodě se dožívají 10-14 let. V zajetí, kde každý den dostávají tu nejlepší potravu pro korely, se dožívají minimálně 16–20 let. Během této doby můžete:

 • přestěhovat se do jiného domu nebo bytu;
 • vydat se na delší cestu;
 • manželství a rozvod;
 • porodit své děti a založit rodinu.

Nejstaršímu korela, Pretty Boy, bylo 28 let, když v roce 2004 zemřel. Pokud tedy musíte na chvíli cestovat, měli byste své ptáčky nechat v péči spolehlivých lidí. Mají korely rádi lidi? Zkrocení ptáci jsou mírní a přátelští. Můžete být přátelští se všemi svými hosty nebo průvodci, ale pouze se s nimi spojovat.

Mají korely dobré vzpomínky?

Nejlepší čas na představení páru korel je, když je vašemu dítěti 8-10 let. Z toho mají prospěch jak korely, tak děti. Vaši ptáčci milují být středem pozornosti na místní akci. Hrdě by se cítili jako členové lidského stáda. Tato milá stvoření zabaví vaše děti. Oba se nebudou nudit.

Je ale potřeba trocha opatrnosti. Nové lidi budete poznávat pomalu, krůček po krůčku, pod vaším dohledem. Je výhodou, když u vás v prvních dnech uvidí vaše děti nebo přítelkyni. Korely tak tyto lidi respektují jako členy svého hejna. Chrání okrasné ptactvo své majitele? Pokud vaše korela vylétne z klece, může napadnout vaše hosty nebo dokonce člena rodiny. Kromě toho mohou vaši milí ptáci chránit své území tím, že budou žít v té nejlepší kleci pro korely. Dovolili by vám strčit ruce do jejich klece. Prostě to dělají, když je krmíte, koupete nebo čistíte klec. Ostatním lidem není dovoleno napadnout jejich území. Korely mohou být agresivní a budou bránit své vrstevníky, svou oblíbenou hračku nebo jídlo. Mohou syčet nebo kousat útočníky. Může trvat několik dní nebo měsíců, než si zvyknou na nové lidi.

Jak korely projevují náklonnost?

Korely vás poznají, když se k nim přiblížíte. Mají rádi světlé barvy, které připomínají jejich vlastní peří. Pokud nosíte šedé, červené nebo zelené oblečení, může vám být o něco hezčí. Ale tito chytří ptáci rozhodně poznají vaši tvář, ruce a hlas. Když se k nim přiblížíte, vaši milí ptáčci vás přivítají:

Poznávají korely své majitele? Jaké je korela chov?

 1. Přátelské mávání křídly.
 2. Veselé zpívání a cvrlikání.
 3. Vydávejte vzrušené zvuky (cvrlikání a pískání).
 4. Skočte dopředu do klece.

Nigel je nejšťastnější. Když mě slyší nebo vidí, jak se blížím ke kleci, zazvoní na zvoneček. Můj milý přítel tančí v kleci a čeká na každodenní rituály péče. Znají korely svá jména? Jsou to šíleně chytrá stvoření. Reagují, když se na ně mluví, a napodobují hlas. Když otevřete dvířka klece, vaši milí ptáčci neustoupí, přijdou k vám. Těší se na chvíli, kdy je vypustíte z klece. Mí milovaní mazlíčci se mi vrhají na rameno a okusují mi uši a obličej. Zlatíčko je obzvlášť mazlivé. Zakloní hlavu a požádá mě, abych ji poškrábal na hlavě.

Jak uklidnit křičící korelu?

Nemůžete ignorovat své opeřené přátele. Když se vrátíte domů, věnujte jim několik minut své pozornosti. Promluvte si s nimi, podrbejte je na hlavě a na krku. Nezapomeňte zkontrolovat, zda mají vaše milované korely dostatek vody a čerstvého jídla. Nechte je chvíli létat a roztáhněte křídla.

Proč můj kakadu křičí, když odcházím z místnosti? Často se to děje kvůli druhům ptáků:

 • osamělost;
 • strach;
 • nuda;
 • špatná strava;
 • nedostatek spánku.

Vaši milovaní okrasní ptáci by se neměli nudit. Jsou rádi, když slyší nějaké (ne příliš hlasité) hlasy. Úplné ticho jim škodí. Zkuste nechat v pokoji zapnuté rádio nebo televizi. Užitečné jsou i různé bezpečné a lákavé hračky. Když cvičí a mluví, korely se stanou klidnějšími a šťastnějšími.

Závěr

Každá korela je osobnost. Může se stát, že nemá rád vaši přítelkyni nebo hosta: důvodem může být žárlivost, vysoký hlas nebo náhlé pohyby. Pokud ptáčkům někdo i ublíží, budou si to pamatovat dlouhé měsíce. Pokud vaše korela neustále křičí, měli byste navštívit ptačího veterináře. Ale pokud se o své milé ptáčky budete náležitě starat, budou k vám něžní. Krmte korely včas, hrajte si se svými opeřenými přáteli každý den a oni vás budou milovat. Udělají to vícekrát tím, že budou přátelští a mazliví.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA