Jsou korely dobrým mazlíčkem pro začátečníky?

korela chovani

Jako šťastný majitel korely si tuto otázku nepoložíte. Miluji své malé ptáčky! Jsou roztomilí, přátelští a inteligentní. Zejména Loki a Nigel, Yo-Yo a Sweetie mi rozjasní den. Miluji, když mě grilují, zpívají písničky a napodobují zvuky. Jsou korely vhodné jako domácí mazlíčci? Než si adoptujete tyto rozkošné, krásné ptáky, můžete mít pochybnosti. Co když dělají hluk? Svým mazlíčkům musíte zajistit zdravý domov a stravu. Ve skutečnosti je péče o ptáky mnohem jednodušší než o jiná domácí zvířata. Korely si k vám vytvoří pevné pouto, jsou mazlivé a hravé. Stačí jim dát všechnu svou lásku a dát jim vše, co potřebují. Existuje několik základních věcí, které byste měli vědět o svých milých mazlíčcích.

Co bych měl vědět před nákupem korely?

Zvířátko můžete chtít adoptovat kdykoli. Osvětlený domácí mazlíček nebo ptáček se stane vaším věrným společníkem. Roztomilá zvířátka vám především projeví svou náklonnost a zlepší vám náladu. Potom už nebudeš napjatý, dítě, kvůli drobným problémům, když tě tví milí nelidští společníci pozdraví. Zde se dozvíte, jak pandemie COVID-19 ovlivnila vlastnictví domácích zvířat v USA. Podle společnosti Statista si v roce 2020 pořídilo nového domácího mazlíčka o 3 % více respondentů než před rokem. Kromě toho se mění nákupní chování. Před rokem 2020 si lidé kupovali skvělé krmivo pro kakadu osobně. 70 % respondentů tak učinilo. Nyní si je lidé raději objednávají online. Ptáci v zájmových chovech jsou velmi oblíbení. 5,7 milionu domácností v USA je chová. Myslím, že nejlepší jsou korely. Jsou bystří, přátelští a společenští. Budete je v nejbližší době adoptovat? Pokud jste upřímní, měli byste o nich uvažovat:

 • životnost;
 • původ;
 • preference;
 • chování a instinkty;
 • základní životní milníky, jako je pelichání a kladení vajec.

Především byste měli vědět, že vaši opeření přátelé žijí dlouho. 25 nebo 30 let neomezuje délku jejich života. Plánujte tedy dopředu a zvažte své životní projekty.

Jsou korely mazlivé?

are cockatiels cuddly

Pokud máte velkou rodinu, měli byste své rozhodnutí probrat se všemi členy rodiny. Vaši cenění opeření přátelé dokážou nadělat pořádný hluk. Občas také dělají nepořádek, hlavně po večerech. Samci a samice korely jsou nejen upovídanější, ale také upovídanější. Například Nigel miluje loupání jídla ze dna klece. Vaši blízcí to musí být ochotni tolerovat. Korely se stanou věrnými společníky pro vás i vaše děti. Pokud jsou starší než 6 let, měli byste přemýšlet o pořízení roztomilých mazlíčků. Důležité jsou také potřeby korely. Zajistěte ptákům bezpečné a pohodlné prostředí. Oblíbená klec pro korely musí být prostorná a pevná. Samozřejmě musíte za své milé mazlíčky utratit nějaké peníze. Některé chovatelské potřeby a veterinární služby mohou být nezbytné. Mezitím se ujistěte, že dáte svým ptákům dostatek času. Musíš:

 • krmit jejich korely;
 • vyčesat a vykoupat je;
 • hrajte si se svými drahými ptáky;
 • krotí a trénují.

Postarejte se o své ptáky tím, že se s nimi každý den zapojíte. Budou s vámi přátelští, přátelští a hraví.

Je přilnavější korela nebo andulka?

Podle asociace APPA jsou kanárci nejoblíbenějším domácím ptactvem v USA. Jejich krásné a pestré opeření není jediným důvodem k adopci. Tito světlí tvorové jsou poměrně malí: měří jen 4,5 až 6 palců. Navíc jsou andulky prakticky tichými a samotářskými ptáky. Pokud je andulka ponechána sama v kleci, nebude osamělá. Myslím, že domácí zvířata by měla být vašimi společníky a uvolňovači stresu. Proto miluji své inteligentní ptáky. Korely vs. andulka je:

 • jsou snadněji ovladatelní a ochočitelní;
 • přátelštější a společenskější;
 • trochu hlasitější a hovornější;
 • krásnější a inteligentnější;
 • láskyplnější k majiteli.

Větší velikost není ukazatelem. Pokud žijete v malém bytě v garsonce, přirozeně chcete malé domácí zvíře. Dobrá klec pro andulku není velká. Snadno se hodí do každého moderního pokoje. Hluk a křik by také neměl rušit vaše sousedy.

is cockatiel or budgie better

Korely jsou o něco větší ptáci. Potřebují prostor k létání. Občas tito papoušci vydávají nějaké zvuky, pískají nebo napodobují písně. Při hře s chytrými a šikovnými mazlíčky si ale užijete spoustu zábavy.

Odkud pocházejí korely?

Důležitý je australský původ vašich nově chovaných mazlíčků. Protože pocházejí ze suchých a polosuchých oblastí, preferují otevřené prostředí. Proto potřebují ve svých klecích hodně místa. Milují pobyt mimo klec, šplhání po žebřících nebo hřadování na bidýlku. Loki to obzvlášť miluje. Tímto způsobem může strávit několik hodin. Oblíbená jídla korely jsou podobná jejich původním jídlům. To může zahrnovat:

 • semena sklenic jako proso;
 • jedlá zelenina, jako je špenát, brokolice a listy celeru;
 • zrna, jako je oves a pšeničná semena;
 • čerstvé bobule, ovoce a ořechy.

V létě je můžete občas přidat v malém množství. Ovoce nezapomeňte důkladně omýt a odstranit pecky a semínka. Semena jahod mohou být také jedovatá. Ujistěte se, že čerstvé ovoce neobsahuje pesticidy a chemikálie. Také se rychle kazí, zejména v teplém a vlhkém prostředí. Odstraňte a vyměňte dvakrát denně a důkladně omyjte skořápky. Přístup k čerstvé, čisté vodě je nezbytný.

Jsou samečci nebo samice korely vhodnější jako domácí mazlíčci?

Divoké korely žijí a potulují se v hejnech. Dělají to proto, aby se ochránili před predátory nebo před nimi utekli. Proto se s vámi tito velmi společenští ptáci spojí. Jak to ukážete? Korela projevuje náklonnost tím, že vás kluje. Zlatíčko mi rád sedí na rameni a hraje si s mými vlasy. Všichni moji opeření přátelé mě určitě poznají. Když přijdu domů, pozdraví mě přátelským cvrlikáním, kývnutím a česáním. Naštěstí korely nejsou samotářská zvířata. Jsou vázaní, žijí v párech, páří se a chovají mláďata. Většinou spolu dobře vycházejí a užívají si vzájemné společnosti. Mohu si ponechat jednu korelu? Kromě menší klece vám nepřináší prakticky žádné výhody. Váš osamělý pták může být šíleně osamělý. Potřebuje hodně vašeho času a pozornosti. Samotáři si mohou povídat, hrát si se svými oblíbenými hračkami nebo poslouchat hudbu. Cvičíte je rychleji a snadněji. Ale o prázdninách možná budete muset cestovat se svým drahým opeřeným přítelem. Milovaný pták by snesl všechny chyby ve vašem biči lépe než osamělost.

Závěr

Adopce domácího mazlíčka není snadná. Musíte si vybrat ptáka nebo zvíře, které se vám líbí. Buďte připraveni se svým společníkem vydržet a starat se o něj několik desetiletí. Co mohou žrát korely? Zdravá výživa je pro vaše opeřence nezbytná. Důležité je také bezpečné, pohodlné a bohaté prostředí. Získat základní znalosti o tomto tématu je snadné. Musíte však být trpěliví a jemní. Pokud si budete s kokršpaněly chvíli hrát, snadno si získáte jejich důvěru. Pokaždé, když přijdete domů, vás vlídně přivítají a projeví vám náklonnost. To má velkou cenu, stejně jako zdraví a štěstí vašich domácích ptáků.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA