Jak ptáci snášejí vejce bez partnera?

korela snesla vejce

Adoptujete jedinou samičku korely? Pokud jste sobecký člověk, můžete to udělat. Váš pták může žít sám. Při správné péči a výživě může být zdravý. Váš milovaný mazlíček však nebude šťastný a to může ovlivnit jeho chování. Jak ptáci kladou vejce bez páření? Jedná se o přirozený, sezónní proces. Ptáci mají genetickou predispozici ke kladení vajec: volně žijící i domácí ptáci kladou vejce pravidelně. Časté kladení vajec však není zdravé: vašeho drahého opeřeného přítele by to vyčerpalo a oslabilo by ho. Jak se s tím vypořádat? Chci ti poradit.

Kann ein Nymphensittich-Weibchen auch ohne ein Männchen Eier legen?

Udržet samotnou korelu se zdá jednodušší. To má určité výhody, protože vám to ušetří spoustu problémů. Chov korel je časově náročný a náročný proces. Zvláště novorozená mláďata jsou neuvěřitelně něžná. Za druhé, jsou slepí, bez peří a bezmocní. Také může být nutné je krmit každé 2 hodiny ručně. Pokud žijete v bláznivé čtvrti, může být dobrou volbou chov jednoho ptáka. Jak velká by měla být klec pro korely? Samotná malá korela zabere méně místa. Ve srovnání s párem ptáků nebo samcem může potřebovat více:

 • poslušný;
 • uklidnit;
 • měkký;
 • mazlivý;
 • snadněji zvednout.

Nejlepší klec pro korely je velká, bezpečná a dobře vybavená. Bydlení v malém bytě v kondominiu není žádná hračka. Možná máte málo místa: hluční ptáci by neměli obtěžovat vaše sousedy. Ale korely jsou sociální tvorové. Ve volné přírodě žijí v rojích. Osamělý život by vašeho milovaného ptáka stresoval. To může vést k agresivnímu chování nebo depresi.

can a female cockatiel lay eggs without a male

Proč ptáci snášejí vejce bez partnera?

Osamělý domácí pták je obvykle přátelštější a milejší. Snadněji a rychleji se s vámi spřátelí. Kromě toho by malý, tichý pták nenadělal moc nepořádku. Ale váš krásný kakadu by vám zabral spoustu pozornosti. Pokud pracujete z domova, zdá se, že je to dobré řešení. Studujete nebo pracujete a jste nepřítomni 8-10 hodin denně? Váš milovaný pták se může nudit nebo být nervózní, protože je osamělý. Co má dělat? Součástí je i zábava s jejími nejlepšími hračkami. Může cvičit a lézt po žebřících. Grilování jiných domácích zvířat, například kočky nebo psa, je děsivé. Váš opeřený kamarád si s vámi samozřejmě rád pohraje. Reprodukční zdraví je jiný příběh. Kolik vajec snese korely? Stále by to dělala pravidelně. Tento proces spouštějí hormony. Váš milý ptáček může snést jedno vejce denně, až 7-8 vajec na snůšku. To trvá až do konce cyklu.

Mohou se vylíhnout vajíčka korely bez samce?

Bez páření by vaše samice snášela vejce na jednoho ptáka. Může se je ještě pokusit vylíhnout, když sedí na hnízdě. Tato vajíčka jsou však sterilní. Protože není žádný samec, který by je oplodnil, tato vejce se nevylíhnou. Přímé sluneční světlo nebo teplé prostředí může u korela vyvolat snášení vajec. Pokud není k dispozici hnízdní budka, váš milovaný pták snáší vejce přímo na podlahu. Co byste měli dát na dno ptačí klece? Výhodná je silná (až 5 cm) vrstva měkkého materiálu, například borových hoblin. Nedovolí, aby se vejce rozbila. Jste si jisti, že jsou vajíčka sterilní? Neodstraňujte je, pokud nespadnou nebo se nezkazí. To může způsobit nebezpečné zdravotní problémy, jako jsou:

 • chronické vejce;
 • nedostatek vápníku;
 • hubnutí;
 • vázání vajec;
 • svalová slabost.

Pokud se vejce rozbije, nahraďte ho figurínou (z mramoru nebo dřeva). Pokud není skořápka tenká jako papír, vejce se nedotýkejte. Počkejte, až ji korely opustí, a klec vyčistěte.

can cockatiel eggs hatch without a male

Jak můžete zabránit tomu, aby váš pták snášel vajíčka?

Pokud žijete ve slunném státě, jako je Kalifornie nebo Nevada, může to být těsné. Hodně slunečního záření v létě nebo na jaře vede k uvolňování hormonů. U ptáků to může být nekontrolovatelné. Pokud váš milovaný mazlíček snáší více než 2-3 snůšky ročně, není zdravé. Jak dlouho trvá, než se vylíhnou vajíčka korely? Hnízdní sezóna trvá až 18-21 dní: korela by seděla na neplodných vejcích měsíc. Nadměrné kladení vajíček by ho oslabilo nebo onemocnělo. Kromě toho by to vysálo jejich vitalitu. Chování svého zvířete samozřejmě můžete ovlivnit. Udělej to:

 • změna stravy vašeho opeřeného přítele;
 • odstranění zrcadel v kleci;
 • snížení vystavení slunci;
 • vyjmutí hnízdní budky z klece;
 • oddělení korely od ostatních ptáků;
 • zahájit línání.

Nedostatek prostoru pro hnízdění by mohl způsobit, že váš miláček přestane snášet vejce. Udržujte je na tmavém, útulném místě, které je uklidní. Omezte potraviny s vysokým obsahem tuku, jako jsou slunečnicová semínka. Nechte je jíst více vápníku a vitamínů. Přemístěte jejich klec. Kohouti po rozmnožování obvykle pelichají. Když začne snášet, není ještě připravena snášet vajíčka.

Obecný závěr

„Můj korela snesl vejce, aniž by se pářil. Vylíhne se? Zdá se, že je to slepá ulička. Žádný ptačí tvor se nevylíhne ze sterilních, neplodných vajec. Abnormální snášení vajec vaši milovanou samici pouze vyčerpá. Mohlo by ji to oslabit, znervóznit nebo učinit agresivní. Snažte se proto udržet její zdraví tím, že jí poskytnete příjemné prostředí. Čerstvá a vyvážená strava je prospěšná. V opačném případě jí najděte vhodného partnera. Nechte kokrháče přirozeně komunikovat a rozmnožovat se. Budou spolu dobře vycházet a odchovávat mláďata.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA