Jak velká je korela?

korela velikost

Přijmete pár ptáků jako domácí mazlíčky? To je dobrý nápad! Ptáci jsou krásná, inteligentní stvoření. Jejich délka života je ve srovnání s jinými domácími zvířaty velmi vysoká. Měli byste zvážit, jaký druh ptáka chcete chytit. Jak velká je korela? Pokud máte malé děti, na velikosti záleží. Musíte se vyhnout riziku infekce a hluku. Ve skutečnosti jsou korely jasné ptáky. Jsou milující, aktivní a inteligentní. Je zábavné si s nimi hrát. Máte ještě pochybnosti? Řeknu vám, proč miluji své opeřené přátele. Chcete se dozvědět více o korelách, jejich potřebách a chování? Doufám, že vám to usnadní rozhodování.

Je korela dobrý mazlíček?

Podle asociace APPA vlastní 5,7 milionu amerických rodin domácí ptáky. Jejich komunita je méně početná než komunita majitelů koček a psů. Většina těchto lidí dává přednost adopci alespoň dvou ptáků. Velká zvířata jsou samozřejmě vašimi nejlepšími přáteli a společníky. Brání vás, loví a cvičí s vámi. Ani domácí ptáci nejsou bezstarostní. Potřebují však méně péče než kočky nebo psi. Pokud jste zaneprázdněný člověk a nemáte čas na venčení psa, může pro vás být kokrháč tou správnou volbou. Jsou korely vhodné pro začátečníky? Tito krásní ptáci se poměrně snadno socializují a cvičí. Korely jsou:

are cockatiels good for beginners

  • levné na krmení;
  • mazlivý a společenský;
  • snadná údržba;
  • odolný;
  • vtipné a atraktivní.

Jsou korely přátelské? Jsou úžasní. Pokud dostanete pár netrénovaných ptáků, mohou se bát cizích lidí. Své mazlíčky si ale krotíte a staráte se o ně. Tak se na vás drží. Moji opeření kamarádi jsou velmi mazliví. Zlatíčko a Loki jsou obzvlášť jemní.

Jak velké korely dorůstají?

Vlastnit domácího mazlíčka má mnoho výhod. Společnost vašich mazlíčků a sociální interakce s nimi zlepšuje vaši pohodu. Díky spojení se svými mazlíčky se budete cítit bezpečněji a pohodlněji. Sníží se stres a minimalizuje se riziko deprese. Když trénujete své opeřené přátele, trénujete svůj mozek. Stačí si vybrat ptáky, které se vám líbí. Zkušení veterináři radí nováčkům, aby věnovali pozornost nejen velikosti ptáků, ale také jejich vzhledu, osobnosti a délce života. Obecně je korela jemnější a interaktivnější než rosely. Pojďme si tedy porovnat různé oblíbené okrasné ptactvo.

Domácí druhy ptákůVelikost v.Hmotnost, ozDélka života, roky
Papoušek sluneční12 4-5over 20
Cockatiel12-133 10-15
Papoušek/Budgie6-8 1.1-1.45-7
Africká šedá 12-1414-23over 30
Dove 11-135-815-25
Macaw 20-4211-1330-50

Větší ptáci mají tendenci žít déle. Malí i velcí mazlíčci potřebují pravidelnou veterinární péči. Je korela malý nebo středně velký pták? Druh patří do třídy středně velkých ptáků. V zajetí se korely dožívají až 20 let. Ale pouze v případě, že se o ně náležitě pečuje a je jim podávána zdravá strava.

Kolik prostoru potřebuje korela?

Menší ptáci nepotřebují méně péče než větší ptáci. Jediný rozdíl je v prostoru, který vyžadují, a množství krmiva, které vyžadují. Klec pro korelu musí být dostatečně prostorná. Mělo by umožnit vašim opeřeným přátelům snadno si hrát a bavit se. Ale hodí se téměř do každé místnosti. Minimální velikost klece korely je 20 x 20 x 26 palců. Prostor však splňuje základní potřeby jediného mláděte. Je váš opeřený přítel velký? Slepice mohou být o něco větší než samci korely. Například pták lutino může být o něco větší než šedá korela. Velikost mých dospělých mazlíčků se příliš neliší. Rozpětí vašich křídel je rozhodující. Zdvojnásobte je a zjistěte průměrné rozměry své nejlepší klece pro korely. Přidejte trochu místa pro pár ptáků. Na velikosti klece nešetřete. V těsné blízkosti mohou vaši opeření přátelé onemocnět. To může zkrátit jejich životnost. Vaši milovaní ptáčci by se navíc ve svých klecích neměli nudit.

Jak dlouho by měla korela zůstat mimo svou klec?

Každý okrasný pták by měl každý den vylézt z klece. Je důležité, aby venku strávil hodinu až dvě. V opačném případě by se vaši milí mazlíčci mohli cítit uvězněni a vystresovaní. Ptáci potřebují roztáhnout křídla a mluvit. Jaké vhodna klec pro korelu? Potřebují také sociální kontakt a pohyb, aby se cítili zdravě a pohodlně. Pokud jste tedy doma, nechte klec otevřenou. Nechte své opeřené kamarády létat, posedět si na rameni nebo na střeše klece. Jak dlouho můžete nechat korelu na pokoji? To není ideální situace. Korely jsou hejno ptáků. Váš milovaný mazlíček by se neměl cítit osamělý. Stále musíte být 7-8 hodin na cestě? Co budou korely dělat? Neměli byste grilovat jiné ptáky a celý den na ně zírat z okna. Ujistěte se, že vaši mazlíčci mají vše, co potřebují.

  1. Čerstvé potraviny a voda.
  2. Spousta hraček.
  3. Několik hřadů na cvičení.
  4. Pružné nebo stabilní žebříky.

Výhodou jsou houpačky a zvonky. Své zvědavé ptáčky můžete zabavit na celý den. Potřebují mentální stimulaci, aby se cítili pohodlně a aktivní.

Je lepší chovat 1 nebo 2 korely?

Korela jsou společenští a milí ptáci. V páru spolu komunikují a páří se. Samci jsou zpravidla hovornější než samice. Své tiché kamarády baví různými triky. Miluji, jak moji opeření přátelé napodobují zvuky. Nigel někdy píská. Když má dobrou náladu, pobrukuje si písničky a tančí. Je to k popukání! Samci korely jsou trochu hluční. Jsou tišší než velcí papoušci, například ara. Ale pokud se jim nedostane vaší pozornosti, zavolají vám. Jediný kohoutek může také vydávat zvuky. Pokud se cítí osaměle nebo má hlad, křičí. Milují kokrháči své majitele? Jsou to velmi přátelští a přítulní ptáci. Samostatný kakadu je na vás více vázaný než párek korely. Jednoho ptáka je mnohem snazší ochočit a vycvičit. Tuto činnost musíte provádět v klidném prostředí. Svému osamělému ptáku musíte věnovat více pozornosti. Je třeba 2-3 hodiny interakce denně.

Závěr

Váháte, zda si pořídit pár korely? Tito ptáci jsou neuvěřitelně roztomilí, sladcí a hraví. Záleží na velikosti? Tito ptáci nejsou velcí. Pokud se o ně budete starat, nebudou hluční ani agresivní. Když jsou kohouti zdraví a v pohodlí, jsou přítulní a mírní. Svůj pokoj byste měli zabezpečit proti ptákům pouze tak, aby v něm byl klid a aby byla vyloučena všechna rizika. Korely jsou mnohem inteligentnější a interaktivnější než menší ptáci. Užijete si s nimi spoustu zábavy při hraní a pozorování. Zdraví, bezpečí a spokojenost vašich ptáků vám vykouzlí úsměv na tváři.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA