Mohou andulky a korela žít společně?

mohou andulky a korela žít společněMohou andulky a korela žít společně v klecích: srovnání a doporučení

Pro ty, kteří dávají přednost ptákům, bude tato kapitola zajímavá a velmi příjemná. Před nákupem čerstvého a opeřeného společníka je však důležité znát podrobnosti o jeho péči. Ta je zásadní nejen pro pohodu zvířete, ale také pro jeho potěšení.

Papoušci a andulky Corella jsou považováni za jeden z nejznámějších druhů ochočených ptáků. Mají krásně skvrnité peří a rozmanité temperamenty. Téměř každého zajímá, zda je možné chovat oba druhy v jedné kleci. V tomto článku probereme všechny nuance společného soužití. Popíšu papoušky travní a korela a nabídnu tipy, které vám pomohou udržet je v pohodlí.

Nejprve je dobré upozornit, že společné chování andulek trávových a kokrháčů je velmi dobře možné, ale vyžaduje určitou přípravu. Je důležité si uvědomit, že oba druhy mají jedinečné aspekty temperamentu a chování, a proto je třeba dodržovat všechny nuance spojené s jejich péčí a údržbou.

Proč jsou andulky a korela v podstatě aristokraté, když je lze chovat společně?

 • Dobré životní podmínky zvířat: Některé druhy ptáků existují společně a nemají možnost se navzájem zmrazit. To může vést ke zranění nebo dokonce k úhynu zvířete.
 • Kvalita života: Je velmi důležité, aby ptáci měli příjemné prostředí. Soužití s kompatibilními druhy bude mít pozitivní vliv na jejich chování a mysl.
 • Společnost: Korela a bockatoo jsou společenské bytosti a potřebují společnost partnera, proto je lze chovat společně, pokud jsou kompatibilní.
 • Úspora místa: Pokud můžete chovat více druhů ptáků v jedné kleci, ušetříte místo a budete mít větší pohodlí.

Obecně platí, že před koupí ptáka byste si měli zjistit, jaká je jeho stavba a snášenlivost s jinými druhy; při kombinaci dvou různých druhů ptáků v jedné kleci musíte být opatrní, abyste nepoškodili pohodu a pohodu.

Základní úvahy týkající se nevhodných kombinací

1. rozdílná povaha společenského chování. Budulínci jsou ptáci šmejdi, kteří potřebují příznivce a společnost. Naproti tomu chocholouši jsou nejméně kamarádští ptáci a trvají na zájmu a kontaktu s jinými ptáky.

2. různé velikosti. Budulínci jsou menší než korela a častěji se zlobí než větší ptáci. Corelly mohou do papouška vlnkovaného šlápnout a zranit ho.

3. různé denní rutiny. Budulínci fungují v ranních a večerních hodinách a přes den podřimují. Corelly jsou naopak funkčnější během dne, což budulínkům brání v odpočinku ve směru slunce.

4. různé stupně hlučnosti. Budulínci mohou korela bránit v prožívání pohodlí. Navíc může způsobovat stres chřástalů, což může mít negativní vliv na pohodu ptáků.

Co je základem šťastné kombinace?

Kompatibilita temperamentu a chování. Budulínci a korela – zcela funkční ptáci, ale povahově odlišní. Je třeba zajistit, aby měli všechny možnosti k soužití. Budulínci jsou společenštější, otevřenější a často se mezi sebou spřátelí. Vyberte si kokršpaněla s podobným temperamentem a oni se spřátelí.

Velikost a rozměry klece. Budulínci potřebují poměrně velké klece na mouchy, hry a aktivity; Corelly jsou poměrně funkční a mají dostatek prostoru, takže je potřeba více místa. Klec musí být dostatečně velká, aby ji bylo možné snadno přemisťovat a užívat si ji. Ujistěte se, že je v místnosti dostatek místa, aby se do ní klec vešla.

Výživa a péče. Papoušci a korela mají odlišnou stravu, takže je třeba zajistit, aby všichni dostávali správnou potravu. Například papoušci bělohlaví potřebují více semen, zatímco korely potřebují větší množství ovoce a zeleniny. O stravě jednotlivých ptáků musíte vědět hodně, abyste zajistili, že budou dostávat správnou potravu. O klec je třeba dobře pečovat, protože špinavý povrch může způsobit incidenty mezi oběma ptáky.

Jak připravit klec pro dva ptáky?

Krok 1: Vyberte tu nejlepší klec. Vyberte klec, která musí mít rozměry alespoň 60x60x90 cm, aby se papoušek trávníček a kohoutek cítili pohodlně.

Krok 2: Postavte pohodlné hnízdo. Papoušci vlnkovaní a korela rádi odpočívají ve svých hnízdech. Předem si připravte přírodní materiály, jako je dřevo a sláma.

Krok 3: Zakupte dvojité krmítko. Krmítka jsou považována za jednu z důležitějších vlastností při chovu ptáků. Kupte jedno dvojité krmítko pro andulky a druhé pro korela.

Krok 4: Umístěte do klece hračky. Papoušci wrobel a korely potřebují hračky, které je zabaví. Pořiďte jim houpačky, žebříky, zrcátka a další hračky, se kterými si budou moci hrát a které je budou bavit.

Krok 5: Připravte prostor pro koupání. Okřídlení papoušci a korela milují plavání. Připravte jim prostor na koupání s vodou a jednou týdně je umístěte do klece.

Krok 6: Umístěte klec do pohodlného prostoru. Umístěte klec do klidného, pohodlného prostoru, kde je pták chráněn před ostatními zvířaty v rodině a průvanem.

Krok 7: Udržujte klec v čistotě. Klec pravidelně čistěte a vyměňujte desky s tištěnými obvody a stojany, aby byla klec čistá a uklizená. Pokračujte ve výměně vody a krmte ptáky dvakrát denně.

Vyhraďte prostor pro zábavu a výživu

Pro andulky:

– Na dno klece umístěte krmivo a talířek.

– Do horní části klece umístěte houpačky, žebříky a hračky, aby se ptáci mohli bavit a získávat fyziologickou energii.

– Ve spodní části klece umístěte hnízdo, aby si mohl užívat a spát.

Papoušci chtějí žvýkat a olizovat vše, co jim stojí v cestě. Proto je vhodné mít v kleci pouze neškodné hračky.

Pro korely:

– Na dno klece umístěte misku s krmivem a vodou.

– Do horní části klece umístěte tyčky na spaní, žebříky a hračky.

– Hnízda pro zábavu a spaní umístěte do horní části klece.

Corella okusuje a olizuje vše, co jí přijde do cesty. Proto doporučujeme umístit do klece neškodné hračky.

Když jsou spolu:

 1. Klec by měla být dostatečně velká, aby se v ní ptáci cítili pohodlně.
 2. Umístěte dvě misky na jídlo a dvě misky na vodu do různých částí klece, aby se ptáci o jídlo nebo pití neprali.
 3. Při každé příležitosti přidávejte hračky a předměty, které budou atraktivní jak pro vrtěti papouška, tak pro choleru.

Pozorování ptáků

Pozorování papoušků trávových a korela může probíhat současně, pokud jsou ve stejné kleci. Oba ptáci jsou společenské druhy, a proto je snazší je chovat společně. Před společným umístěním ptáků je důležité se ujistit, že jsou kompatibilní.

Chcete-li ptáky pronásledovat, musíte jim vytvořit příjemné životní prostředí. Klec musí být dostatečně velká. Tak bude mít každý pták svůj vlastní prostor, kde si bude moci užívat a hrát. Musí být zajištěno krmivo, voda a hračky pro kontrast.

Pozorováním chování ptáků můžete určit, kteří ptáci jsou považováni za dominantní, a pozorovat, jak se k sobě chovají. Stres nebo frustraci můžete naznačit, když některý pták křičí nebo piští. Je také vhodné věnovat pozornost stavu ptáků v kleci a jejich vzájemným interakcím a prostředí.

 • Dohled nad ptáky vám to umožní:
 • Kvalifikovat jejich chování a emocionální stav.
 • Kontrolovat jejich zdravotní stav a výživu.
 • Určit dominantní ptáky a kontrolovat jejich vztahy.
 • Ujistit se, že se v prostředí, ve kterém žijí, cítí bezpečně.

Je důležité si uvědomit, že zaměřením se na ptáky můžete lépe než kdokoli jiný porozumět jejich chování a potřebám.1 Pokud si všimnete, že pták nevypadává ze hry nebo nepřijímá potravu, zvažte kontaktování veterinárního lékaře nebo nechte provést kontrolu jeho minulosti, abyste zjistili příčinu nespokojenosti ptáka Upozorňujeme, že chování ptáka se nemusí shodovat s chováním veterináře.

Hodnota hraček a dalšího příslušenství

Hračky a další doplňky pro chundelaté papoušky a korela mohou hrát důležitou roli při stimulaci fyziologické a psychické energie. To může mít pozitivní vliv na celkový zdravotní stav a chování.

Nejoblíbenější jsou hračky, houpačky, kroužky, žebříky, míče všeho druhu, kolečka a zrcátka, které mohou ptákům pomoci rozvíjet koordinaci pohybu a učit se létat a posilovat svaly.

Kromě toho mohou hračky a zařízení hrát důležitou roli při stimulaci duševního vývoje, protože je lze využít k trénování paměti a řešení problémů.

Nemělo by se zapomínat ani na aktivní zařízení, jako jsou boxy na krmení, zásobníky na vodu a zařízení na koupání, aby se ptáci v rodině cítili dobře a předešlo se špatným návykům a chování.

Nesmíme však zapomínat, že přemíra hraček a doplňků může vést k problémům. Všechny dispozice klece by měly být vybrány a správně uspořádány tak, aby ptákům poskytovaly ochranu a prostor.

Problémy spojené s migrací do hnízda a soupeřením o prostor

Konkurence o potravu. Papoušci vlnkovaní a korela mají všechny možnosti zažít soupeření o potravu, což může vést k obecným životním problémům. Aby se předešlo příběhům, kdy jeden pták převezme veškeré dění v kleci, takže ostatní ptáci nemají na paměti, je třeba ptáky krmit. V důsledku toho je vhodné zajistit, aby byl v kleci dostatek misek s potravou, aby si každý pták mohl vzít

Soutěžit o příležitosti k hnízdění. Pokud jsou v kleci páry papoušků vlnkovaných a korela, může vzniknout konkurence v hnízdním vesmíru. Každý pár by měl mít své vlastní hnízdo a ložnici. Aby se předešlo teritoriálním problémům, měli by mít oba ptáci možnost vstupovat do vlastního rekreačního prostoru a vystupovat z něj, aniž by jim v tom bránil druhý pták.

Po všech výše uvedených informacích lze učinit dobrý závěr o snášenlivosti andulek a korela.

 1. Sdílení klece je velmi dobře možné, ale vyžaduje specifická kritéria a přípravu.
 2. Zvířata spolu nepěstujte, pokud jsou nemocná nebo mají za sebou stresující minulost.
 3. Důležité je zajistit, aby klec byla dostatečně velká, aby si spolu mohli pohodlně sednout.
 4. Zajistěte, aby se zvířata vzájemně neprotivila a nebránila si ve volném pohybu.
 5. Zajistěte, aby každé zvíře mělo svůj vlastní prostor, a dbejte na jeho pohodu, zajistíte tak, že se předejde společným problémům.

Dodržováním všech těchto bodů a sledováním rad můžete zajistit spokojený a zdravý společný život papouška vlnkovaného a korela v jedné kleci.

Rychlé odpovědi

Otázka: Mají andulky a korela všichni možnost pobývat v jedné kleci?

ODPOVĚĎ: PTÁCI A ANDULKY MOHOU MÍT V TAKOVÉM PŘÍPADĚ VŠECHNY MOŽNOSTI: Někteří majitelé je chovají společně a uvádějí, že si tento společný život vydobyli, ale není tomu tak vždy. Konečný výsledek závisí na temperamentu každého ptáka. Je důležité mít na paměti, že každý jedinec je jedinečný a chování ptáka se může lišit v závislosti na jeho schopnostech a socializaci.

Otázka: Jak poznáte, zda mají andulky a korela každou příležitost stát se přáteli?

ODPOVĚĎ: PTÁCI A ANDULKY JSOU SCHOPNI SE NAUČIT, JAK SE CHOVAT, KDYŽ SE JIM DAŘÍ: Zásadní význam má sledování chování všech ptáků po seznámení. Pokud se stanou nafoukanými nebo dominantními, umístěte je do jiné klece než do klece jiné. Nejlepším způsobem, jak vyzkoušet snášenlivost, je nechat andulky a korela po určitou dobu vedle sebe v oddělených klecích a sledovat, jak se chovají.

Otázka: Jak se mám připravit na společnou klec s andulkami a korela?

Odpověď: Jak mám postupovat? Zajistěte ptákům dostatek prostoru, např. Například oba ptáci prostě dostanou každou příležitost k vývoji. Přidejte několik hraček a větví pro dobrý úkryt a prostor na hraní a možná přidejte i několik misek na krmení, abyste zajistili přístup k potravě a vodě.

Otázka: Co mám dělat, když se papoušek a andulka začnou prát?

ODPOVĚĎ: CO MÁM DĚLAT? Pokud dojde k nepřátelství, okamžitě ptáky oddělte. Jejich umístění v oddělených klecích určitě pomůže zabránit zranění nebo úhynu. Po nějaké době se můžete pokusit andulky a korela opětovně spojit, ale nejprve se ujistěte, že jsou oba testováni na jejich studny.

Otázka: Jaký je stav ptáků? Které vlastnosti chování jsou nutné k bezpečnému spojení andulek a korela?

ODPOVĚĎ: PTÁCI A ANDULKY MUSÍ BÝT VYBAVENI VHODNÝMI POMŮCKAMI: Papoušci vlnkovaní i korela jsou společenští ptáci. To znamená, že musí komunikovat s ostatními ptáky. Pozorujte jejich chování, abyste zjistili, zda chtějí dělat divadlo, seznamovat se nebo pracovat ve vašem okolí. Pečlivé pozorování a všímavý přístup mohou případně usnadnit život ve společné kleci oběma ptačím druhům.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA