Jak dobře umí korely mluvit?

umi korela mluvit

Korely jsou skvělí, přátelští mazlíčci. Rádi si hrajete se svými krásnými ptáčky? Pokud hluk není vaše věc, nemusí být správnou volbou. Na druhou stranu jsou tito papoušci společenští, přítulní tvorové, kteří oceňují lidskou společnost. Mohou korely mluvit? Samozřejmě napodobují lidská slova a pískají. Můžete trénovat své přátelské ptáky. Tento úkol však může být náročný. Navíc pohlavně specifické aspekty ovlivňují chování korel. Zde je návod, jak zvážit tyto aspekty a kdy začít trénovat své milované mazlíčky.

Jsou korely dobří mazlíčci?

Korely jsou perfektní ptáci, něžní a úžasní. Budete-li se k nim chovat něžně, stanou se s vámi přáteli. Většina ptáků prodávaných v amerických obchodech se zvířaty je ručně krmená a ručně ochočená. Takže pokud je adoptujete mladé, je poměrně snadné je trénovat a pečovat o ně. Dobře socializovaní papoušci jsou přítulní. Mají rádi fyzický kontakt a oceňují ho:

 1. Mrtvice.
 2. Kari.
 3. Poškrábat.
 4. Sedněte si na rameno a zpívejte

Zpívání a mluvení korely je trochu hlasité. Přesto tito mazlíčci obohatí vaše večery a rána o radost, mazlení a zábavu. Její velikost je střední, takže ptáčci padnou na ramena. Touží se naučit různé triky. Tito ptáci jsou dobří pro začátečníky, protože nevyžadují příliš mnoho údržby. Se svým dítětem si rozumíte, zvláště pokud je váš syn nebo dcera trpěliví a mírní. Můžete si také povídat se svými korelami, tančit a lézt po schodech společně. Pokud se však rozhodnete tyto ptáky adoptovat, buďte připraveni mít přítele na celý život, který zůstane trpělivý a pozorný po mnoho let.

Jak dlouho žijí korely v zajetí?

Chování korely není vždy stejné. Záleží na různých faktorech, např. B. z prostředí, zdraví, jídla atd. I teplota v místnosti může ovlivnit chování. Svou roli hraje také pohyb vzduchu a vlhkost. Spolu s kvalitou potravin, hygienou a obecnou bezpečností tyto faktory určují, jak dlouho korely žijí jako domácí mazlíčci. Je důležité koupit tu nejlepší klec pro korely, která je prostorná, bezpečná a pohodlná.

cockatiel talking trainingNevhodné podmínky prostředí mohou vést k poruchám chování, jako je např např.:

 • panika;
 • agrese;
 • pokusit se utéct;
 • zakousnout se do krmného žlabu, bidla nebo drátěné klece.

Ptáci preferují dobře větrané prostory, kde je teplota kolem 95 stupňů F. Často se zdržují spíše na hřadech než na zemi. Přesto korely žijí v zajetí déle než ve volné přírodě.

Jak dlouho žijí korely jako domácí mazlíčci

Typ CockatielHmotnost, oz.Délka, in.Průměrná délka života ve volné přírodě, rokyPrůměrná délka života v zajetí, roky
Bílé tváře 3-412-1410-1515-25
Normální šedá 3-412-1310-14 16-25

Šedá i bílá korela se mohou v pohodlných podmínkách dožít až 25 let. Nejstarší žijící korela je Sunshine, podle Guinessovy knihy rekordů. Tomuto ptákovi bylo v roce 2016 32 let. Chcete prodloužit životnost vašich mazlíčků? Stačí jim poskytnout zdravé jídlo, obohatit jejich prostředí a nechat je odpočívat alespoň 8 hodin v noci.

Mohou korely bělolící mluvit?

Mutace nebo barvy korely neovlivňují jejich velikost, váhu ani chování. Naučit různé druhy korel mluvit a pískat je úplně stejné. Barva neovlivňuje délku života ptáků. Mezitím si všechny korely rády hrají a šplhají. V prostředí zařízeném dřevěnými bidýlky a nejlepšími hračkami korely zvířata nelíná ani se nenudí. Nemají tendenci nic kousat, jen chodit po zemi a pohybovat se na bidlech do stran. Díky tomu se cítí pohodlněji a je to dobré pro jejich zdraví.

male or female cockatiel

V některých případech může být obtížné určit, zda jsou vaši ptáci samci nebo samice. Například obě pohlaví papoušků Lutino, vyznačující se žlutou hlavou a bílým tělem, vypadají podobně. V mutaci piebald, která implikuje vzhled smíšených barev ve vzorech nebo skvrnách, není žádný zjevný rozdíl mezi pohlavími. Tito ptáci jsou většinou šedí, bílí nebo světle žlutí. Samci vs. samice korely jsou běžné:

 • zapalovač (v oblasti hlavy);
 • větší velikosti;
 • hovorný;
 • hlasitěji, hlasitěji svými voláními;
 • živý nebo agresivní.

Ptačí samice mívají menší, méně jasně zbarvená těla než samci. Mohou mít světle oranžové lícní skvrny nebo žádné tváře. Pokud má váš pták tečky, pruhy nebo pruhy na spodní straně ocasních per, vaše zvíře je pravděpodobně samice. Loki mimochodem žádnou nemá, ale teď snáší vajíčka. Je papoušek zvědavý na zrcadlo? Toto je typické chování samců korely.

Mluví nebo pískají samice korely?

Papouščí samice mají obvykle světlejší, šedé nebo žlutohnědé opeření. Jejich tváře mohou být celé šedé nebo s lehkými žlutými tóny. Samice papoušků na druhé straně bývají šedé:

 • přátelský;
 • mazlivý;
 • měkký;
 • přilnavý
 • nervový.

Tito okouzlující ptáčci jsou připoutáni ke svým majitelům a rádi se mazlí a mazlí. Je třeba se jich dotýkat a mluvit s nimi. Baví je hladit se a drbat se vzadu na hlavě. Mohou samice korely mluvit? Tito ptáci bývají tišší než jejich kamarádi v kleci. Mohl bys pískat. Samice mohou cvrlikat a pištět s jinými ptáky. Jejich schopnost napodobovat slova a napodobovat a vokalizovat zvuky je však nízká. Jen mají problém vyslovit slova. Naopak samice korely často syčí. Jsou stydliví a bojácní. Jakákoli změna prostředí místnosti, tzn. H. nové záclony nebo nábytek, náhlé pohyby nebo hlasité zvuky mohou způsobit syčení. Pták to může vnímat jako nebezpečí nebo zastrašení a začne kousat. Aby ochránila své hnízdo, mohla by být agresivnější než samec korely.

Dokážete naučit korely mluvit?

Korely jsou inteligentní ptáci. Dobře reagují na trénink. Tyto ptáky lze snadno ochočit a milovat. Samozřejmě by si neměli hrát s dětmi mladšími 12 let. To by mohlo být nebezpečné, protože papoušci jsou velcí a silní. Pokud je děti chytnou hrubě a náhle, mohly by ptáky oklamat, aby je kousli nebo mávali křídly. Na věku záleží. Začněte trénovat korely, když jsou mladí. Nově odstavení ptáci, kteří jsou krmeni ručně, jsou snadno ohromeni. Kdy byste měli začít trénovat své milé mazlíčky?

Samci nebo samice korely Mluvte lépe

KohoutiVěk do zahájení výuky, měsíceVěk, kdy ptáci začínají zpívat, měsíce
Muži 3-48
Samice3-4-

Mohou se starší korely naučit mluvit? Můžete to zkusit, ale může to být obtížné a neefektivní. Papoušek, kterému jsou 2 nebo 3 roky, nemůže mluvit ani přes vaši nejlepší snahu. Takže nejlepší věk pro výcvik korely je 8-10 měsíců.

cockatiel male or female better

Ptáci začnou mluvit až ve věku 8 měsíců. Můžete ale začít i o 3-4 měsíce dříve, protože tento proces je velmi zdlouhavý. Potřebujete hodně trpělivosti a každodenního opakování. Výuka starších korel by vyžadovala ještě více času a úsilí. Mezitím ne všichni ptáci jsou nadaní na pískání a napodobování slabik. Ženy nemusí být tak nadšené zpěvem, protože je to forma rituálu námluv. V období hnízdění by neměli být hluční, aby se vyhnuli nebezpečí predátorů.

Jak naučíte korelu zpívat?

Než začnete trénovat a krotit své roztomilé mazlíčky, měli byste se ujistit, že ptáčci jsou zdraví, zdraví a šťastní. Jak to víš? Cvrlikání je známkou socializace a štěstí. Vyděšení nebo znudění ptáci budou křičet nebo syčet. Buďte opatrní, protože by vás mohli kousnout! Proč korela křičí příliš hlasitě? Jak efektivně vycvičit korely:

 1. Přivažte se k ptákovi předem.
 2. Vyberte si klidné místo.
 3. Každý den cvičte 10 minut.
 4. Vyberte frázi, která se vašemu zvířeti líbí, a několikrát ji zopakujte.
 5. Odměňte korely jejich oblíbenými pamlsky.

Pozitivní slova a poplácání by také fungovalo. Mluví spolu korely? To je důvod, proč se osamělí ptáci naučí zpívat snadněji. Spíš se spojí s vámi než se svými kamarády v kleci. Proto potřebují vaši pozornost a uznání. Poslouchat řeč korely je radostné a zábavné. Pokud budete se svými rozkošnými mazlíčky zacházet opatrně, budou něžní a přítulní. Jen se ujistěte, že jsou zdravé, šťastné a v dobré náladě. Ne všichni ptáci mají talent zpívat a napodobovat slova. Milujte je všechny, protože za to stojí.

Videorecenze: Trénink řeči pro korely

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA