Jakou velikost klece potřebuje korela?

vhodna klec pro korelu

Můžete být velmi zaneprázdněni. Je normální, že mladý člověk hodně pracuje nebo se schází s přáteli. Rozhodli jste se pořídit si korela nebo pár ptáků? Potřebujete společnost a bezpodmínečnou lásku, kterou domácí zvířata poskytují svým majitelům. Svým opeřeným přátelům však musíte věnovat hodně energie a času. Jak velká by měla být klec pro korelu? Jistě chcete, aby vaši milovaní ptáci byli zdraví a šťastní. Pár korelaů by spolu měl dobře vycházet. To je možné pouze v případě, že vaši kohouti mají dostatek prostoru. Je třeba zajistit zdravé, bezpečné a příjemné prostředí. Pojďme si promluvit o tom, jak můžete svým roztomilým mazlíčkům zajistit vhodný prostor a podmínky.

Jak velký Je Korelu?

korela jsou poměrně malá domácí zvířata. V seznamu papoušků zaujímají významné místo. Dorůstají délky až 12-13 cm, takže patří ke středně velkým ptákům. Rozpětí křídel dospělého ptáka však dosahuje až 20 cm. Potřebují tedy velký prostor a ekologické prostředí. Pro více informací klikněte zde! Nejlepšíklece pro korela jsou větší než klece pro andulky. Musí být bezpečné, pohodlné a prostorné. Netoxické a zdravotně nezávadné materiály jsou nutností. Klec by také měla být odolná a dobře vybavená. Umožňuje snadnou údržbu klece a dobrou zábavu pro ptáky.

Velikost, vPapoušekCockatielAfrická šedá
Dospělý pták 6-8 12-1312-14
Klec pro jednoho ptáka 18 x 18 x 2024 x 18 x 2424 x 24 x 36
Klec pro pár papoušků 20 x 18 x 3030 x 35 x 4028 x 28 x 50
Hnízdní budka 12 x 12 x 12 15 x 12 x 1218 x 12 x 12
korelaové nejsou tak malí jako papoušci. Jsou dlouhé asi jako létající krysy (pouliční holubi). Jejich chování však velmi závisí na prostředí.

where do cockatiels like to be touched

Mají ptáci rádi pobyt v klecích?

Korely jsou neuvěřitelně chytří a inteligentní ptáci. Samozřejmě se raději zdržují mimo klec. I to mohou udělat:

 • roztáhnout křídla;
 • létat po místnosti;
 • sedět na vašem rameni nebo na blízkém kusu nábytku;
 • okusovat všechno;
 • procházka kolem.

Korely jsou zvědaví ptáci, proto je nezapomeňte chránit před nebezpečím v domácnosti. Rádi se vzájemně upravují a věnují hodně času svému opeření. Kohouti jsou také přítulní a společenští ptáci. Moji ptáčci milují, když je hladím a hraji si s nimi. Kde se ptáci rádi dotýkají? Loki a Sweetie se k sobě chovají obzvlášť láskyplně. Mají rádi, když je drbu na hlavě a na hřebenu. V případě pochybností se ptáka nedotýkejte jinak než na hlavě. Když se korely páří, mohou být o něco přítulnější. Mezitím všichni moji opeření přátelé vycítí, když mám špatnou náladu, jsem napjatý kvůli svým obchodním nebo osobním záležitostem. Pak se snaží odletět a vyhnout se komunikaci, dokud se neuklidním. Zdá se, že tito skvělí domácí ptáci rozumí řeči vašeho těla. Proto uniknou všem pokusům zavřít je do klece a pokračují v rozhovoru.

Jak dlouho můžete nechat korely o samotě?

Žádný domácí mazlíček není rád doma sám. Vaši korely nejsou výjimkou. Tito společenští ptáci žili, jedli a létali ve velkých hejnech ve volné přírodě. Zoufale potřebují interakci a komunikaci. Pokud stále chodíte do školy a trávíte tam 5-7 hodin, je to v pořádku. Vaši opeření přátelé stráví tento čas produktivně, pokud budou mít prostornou klec a spoustu hraček. Pracujete na dvanáctihodinovou směnu nebo odjíždíte na celý víkend? Technicky vzato by se vaši korelu měli cítit pohodlně. Pokud mají vaši domácí ptáci dostatek čerstvé vody a potravy, přežijí. Jak dlouho vydrží korela bez jídla a vody? Především by měl být vždy k dispozici. Někdy se může stát, že vaše milovaná zvířata odmítnou jíst a pít. Může k tomu dojít v důsledku stresu, osamělosti nebo změn prostředí. V takovém případě byste se měli co nejdříve poradit s veterinárním lékařem. Snažte se minimalizovat bolestivé stavy, jako je stres nebo deprese:

 • zapnout rádio nebo televizi;
 • nechat systém chytré domácnosti zapnout světla na dálku;
 • požádejte souseda, aby přišel a promluvil si s vašimi kohouty;
 • nechat závěsy roztažené.

Když se podíváte oknem, bude se vašim ptákům dýchat o něco lépe. Korely tak pozorují ostatní ptáky, poslouchají jejich štěbetání a pískají na ně. To je trochu pobaví. Také si užívají přirozeného slunečního světla a cítí se krásné a šťastné.

Kolik hraček by měl mít korely?

Je zcela přirozené, že ptáci mezi sebou raději komunikují. Mohou sedět blízko sebe a naklánět k sobě hlavy. Jeden z nich druhého kohoutka pozdraví nebo ho požádá o pohlazení. Pokud však jeho partner zemře, váš milý mazlíček je v depresi. Budete tak muset trávit více času se svým krásným korela. Dotýkejte se svého opeřeného přítele, mluvte na něj a snažte se zmírnit jeho starosti. Jak dlouho žije korela v zajetí? Za dobrých podmínek je očekávaná délka života domácího ptáka poměrně vysoká. Díky zdravé stravě se váš milovaný pták může dožít až 20-22 let. Pokud je klec dostatečně velká, lze andulky chovat i ve skupinách. U hejn ptáků je to zcela přirozené. Ale vaši milí kohouti mohou dělat hluk. Osamělý pták potřebuje více pozornosti a interakce ze strany majitele. Některé doplňky ke klecím pro korela jsou stejně nezbytné. Vaše milované ptáky zabaví a dodají jim energii na několik hodin. Dobrá a pohodlná klec by měla obsahovat následující prvky:

 • několik žebříků;
 • silná dřevěná bidýlka;
 • kovové police;
 • několik misek na krmení a nádobí.

Rozmanitost hraček je výhodou. Různé houpačky, provazy, zvonky a zrcadla přitahují pozornost kohoutků. Nenechají vaše opeřené přátele nudit se, zatímco jste venku. Lezou a dělají gymnastiku, dokud se nevrátíte a nezačnete si s nimi hrát.

Obecný závěr

Samozřejmě byste měli vědět, co dát na dno ptačí klece. Klec pro korela je třeba pravidelně čistit. Musí být prostorný, bezpečný a pohodlný. Je nutné se o své miláčky starat. Důležité je zajistit jim čerstvou a zdravou potravu a vodu. Vaši opeření přátelé však také potřebují vaši lásku a pozornost. Nezapomeňte se ptákům věnovat alespoň 1 hodinu denně. Mluvte s nimi, hrajte si s nimi a stýkejte se s nimi. Kohouti vám to oplatí. Dají najevo svou lásku a náklonnost. I když dělají hluk, není na tom nic špatného. Vaši ptáci budou mít dobrou náladu, budou šťastní a zdraví, a to je důležité.

Add comment

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.

GermanFrenchUSA